• , ustaların sağ kolu.
  • , değişmeyen kalitesi ve performansı ile ustaların yanında...
  • , özel geliştirilmiş ürünleriyle bitmiş ürüne fark katar.
  • "Usta" kullanır.

Alfa'dan Haberler

FELDA IFFCO 'ENDÜSTRİYEL YAĞLARINA GENEL BAKIŞ' KONFERANSI DÜZENLEDİ

Sektörün en büyük yağ üreticilerinden Felda Iffco tarafından endüstriyel gıda pazarı üreticileri için özel organize edilen konferansta amaç sektörü genel bakış adı altında ele alıp, son dönem trendlerinden, problemlerden, sektördeki yeni yaklaşımlardan söze etmek idi. Bu konulara destek sağlayacak konuşmacılar dünyanın farklı ülkelerinden gelip, derin bilgiler barındıran sunumları ile sektöre büyük fayda sağladı.

Endüstriyel Yağlarına Genel Bakış Konferansının açılışı 24 Mart günü şık bir öğle yemeği ile Ceylan Intercontinental otelinde yapıldı. MPOC (Malezya Palm Yağı Konseyi) nin katkı sağladığı konferans Türkiye'deki belli başlı sanayicilerin katılımıyla Bosphorus salonunda gerçekleşti. Konferansta Dünya yağ ticaretinde palm yağı'nın yeri Dr. James Fry tarafından aktarılırken, bu konuşmayı tamamlayıcı ve can alıcı konuşmayı, Felda Iffco Türkiye Ticaret Müdürü, Güven Geriş yaptı. Palm yağının anavatanı olan Malezya'dan da uzmanlar önemli sunumlarıyla katılım sağladı. Endüstriyel Gıda Sektöründe farklı Palm Yağı uygulamaları ile ilgili farkındalık sağlamak için Protein ve Gıda Teknoloji Birim Müdürü, Dr. Miskandar Mat Sahri, önemli saptamalarda bulundu.

Bunların yanı sıra sektöre finansal anlamda da ışık tutmak için LMC International danışmanı Dr. James Fry, önümüzdeki döneme ait bitkisel yağ fiyatlandırması ile ilgili yararlı bilgiler verdi.

Katılımcıların oldukça memnun kaldığı konferans bir vitamin niteliğinde gerekli tüm bilgileri kapsıyordu. Konferans sektöre yeni bir yaklaşım kazandırmak amacıyla Felda Iffco pazarlama müdürü İdil Akbaba'nın moderatörlüğünde yürütülen interaktif bir panel ile son buldu. Bu panelde Endüstriyel gıda yağlarında sürdürülebilir müşteri odaklılık; inovasyon ve katma değer yaklaşımları tartışılarak yeni bakış açıları geliştirildi.